2013-14 NAP Nationals Finals Roster Team Roster

Show Detail

District Flight Place Player 1 Player 2
0 A 1 Kevin Dwyer Melbourne, FL Gavin Wolpert Jupiter, FL
1 A 1 Ken Eisner Truro, NS Davjd Scammell Truro, NS
1 A 2 Richard Labreque Quebec, QC Michel Montplaisir Quebec, QC
1 B 1 Robert Kitchen Salisbury, NB Mark Golding Lutes Mountain, NB
1 B 2 Robert Guerard Brossard, QC Jean Bellemarre Montreal, QC
1 B 3 Liliane Theberge Montreal, QC Diane Majdell Montreal, QC
1 C 1 Dingbin Feng Moncton, NB Xinyu Feng Moncton, NB
2 A 1 Leonard Doerksen Winnipeg, MB David Brough Winnipeg, MB
2 A 2 Mark Liberman Toronto, ON Barbara Shnier Toronto, ON
2 A 3 Ron Bishop Toronto, ON Barry Senensky Toronto, ON
2 B 1 Doug Cote Woodstock, ON Ross Driedger London, ON
2 B 2 Aleksandar Vujic Toronto, ON Miroslav Kovacevic Markham, ON
2 C 1 Janusz Malz Kitchener, ON Janusz Poniatowski Kitchener, ON
2 C 2 Diana May Tillsonburg, ON Bill Misener Tillsonburg, ON
2 C 3 John Hindle Winnipeg, MB Jeff Gosman Winnipeg, MB
3 A 1 Norman Rubin Monticello, NY Jonathon Green Kingston, NY
3 A 2 Richard Zucker Dobbs Ferry, NY Ethan Stein Irvington, NY
3 A 3 Tania Reyes Heller Shrub Oak, NY Jill Marshall Port Chester, NY
3 B 1 Patricia Linnemeyer Franklin Lakes, NJ Frederick Linnemeyer Franklin Lakes, NJ
3 B 2 Kerry Cotterell Clifton Park, NY Ellen Cotterell Clifton Park, NY
3 B 3 Gary Gordon Green Valley, AZ Frank Mirchin Pine Brook, NJ
3 C 1 Jonathan Thompson Montclair, NJ Dominick D'Ascoli Lake Hiawatha, NJ
3 C 2 Joel Lipset Suffern, NY Joann Krey Elmwood Park, NJ
3 C 3 Sheela Kulkarni Latham, NY Sidhur Kulkarni Latham, NY
4 A 1 Jay Apfelbaum Philadelphia, PA Michael Shuster Banff, AB
4 A 2 Andy Kaufman Upper Gwynedd, PA Douglas Dye Wyndmoor, PA
4 A 3 Martin de Bruin Egg Harbor Twp, NJ David Hoffner Galloway, NJ
4 B 1 Barbara Schaefer Devon, PA Sarah McMerty Devon, PA
4 B 2 Walter Mitchell Bear Creek, PA George Mansour Scranton, PA
4 B 3 Steven Gewirtzman Ambler, PA Clifford Wilson Jr. Skollman, NJ
4 C 1 Ricky Boyer Mechanicsburg, PA Mary Ann Regan Lemoyne, PA
4 C 2 Spencer Kiernan Chadds Ford, PA Samuel Amer Newark, DE
4 C 3 Ellen Preece Dallas, PA Lynn Gonchar Kingston, PA
5 A 1 Frank Cymerman Pittsburgh, PA Kenneth Kranyak Bay Village, OH
5 A 2 Phillip Becker Beachwood, OH Daniel Gerstman Buffalo, NY
5 A 3 Mary Paulone Carns Trafford, PA Bernard Fudor Murrysville, PA
5 B 1 Karen Bock Carnegie, PA David Collura Elizabeth, PA
5 B 2 James Gray Smyrna, TN Wayne Obitz Indiana, PA
5 B 3 Fleur Howard Gates Mills, OH Peter Merker Mentor, OH
5 C 1 David Brunton Lyndhurst, OH Frank Grzegorzewski Erie, PA
5 C 2 Arthur Matthies East Amherst, NY David Donaldson Williamsville, NY
5 C 3 Kenneth Gibson Stow, OH Wendy Gibson Stow, OH
6 A 1 Barry Falgout Silver Spring, MD Rusty Krauss Vienna, VA
6 A 2 Sumner Steinfeldt Washington, DC Hal Hindman Vienna, VA
6 A 3 William Cole Silver Spring, MD John Adams Silver Spring, MD
6 B 1 Michael Richey Springfield, VA Ronald Zucker Washington, DC
6 B 2 Jim Gaarder Columbia, MD Jimmy Ritzenberg Bethesda, MD
6 B 3 Robert Burgess Grafton, VA Jian-Ping Chen Yorktown, VA
6 C 1 Jean Sobieski Clarksville, MD Dennis Serpcio Ellicott City, MD
6 C 2 Alan Skvirsky Washington, DC Bette Kramer Washington, DC
6 C 3 Jeffrey Yutzler Alexandria, VA Norman Kittrell Bethesda, MD
7 A 1 John Markey II Raleigh, NC Alex Hudson Raleigh, NC
7 A 2 Darcy Parker Hendersonville, NC James Parker Hendersonvl, NC
7 A 3 Jack Feagin, jr Atlanta, GA Claudia Feagin Atlanta, GA
7 A 4 Bob Simkins Decatur, GA Denny Cahan Cumming, GA
7 B 1 Courtney Stephens Greensboro, GA Charles Ott Greensboro, GA
7 B 2 Glen Anderson Raleigh, NC Thomas Roberg Raleigh, NC
7 B 3 Robert Yon Anderson, SC Claude King Mississauga, ON
7 C 1 Rita Sanders Bluffton, SC Sandra Williams Walnut Creek, CA
7 C 2/3 Jane Mayson Hendersonville, NC Pegg Doody Hendersonville, NC
7 C 2/3 Cecil Boyle, Jr. Landrum, SC Andrea Kahn Inman, SC
7 C 4 Marcia Cornell Hilton Head Isl, SC Roger Baim Okatie, SC
8 A 1 En Xie Saint Louis, MO Debra Romero Clarkson Vly, MO
8 A 2 Mike Giacaman St Louis, MO Richard Haacke Olivette, MO
8 A 3 Tom Kniest Brentwood, MO Susan Perez Maryland Hts, MO
8 B 1 Chih-Cheng Yeh Urbana, IL Kenneth Koh Urbana, IL
8 B 2 Gary Dell Champaign, IL Robert Shair Champaign, IL
8 B 3 Norman Goldman Chesterfield, MO Clay Cuthbertson Quincy, IL
8 C 1 Geoffery Hadlock Warsaw, IN Michael Heimann Warsaw, IN
8 C 2 Donna Murphy Worden, IL Joyce Kirby Glen Carbon, IL
9 A 1 David Treitel Miami, FL Bob Jones Hypoluxo, FL
9 A 2 Robert Dennard Orlando, FL Bruce Ohmann Flagler Bch, FL
9 A 3 Michael Gilbert Sarasota, FL Susan Gilbert Greenwich, CT
9 B 1 David Begin West Melborne, FL David Seares Melbourne, FL
9 B 2 Bill Page Jacksonville, FL Regina Sooey Jacksonville, FL
9 B 3 Steven Andrews Okatie, SC Edward Rauch Fort Lauderdale, FL
9 C 1 Mary Jo Zaskas Sarasota, FL Joe Zaskas Sarasota, FL
9 C 2 Donald Richards Kissimmee, FL Sharlene Tyler Poinciana, FL
10 A 1 Jim Munday Southaven, MS Richard Oshlag Memphis, TN
10 A 2 Bryan Howard Nashville, TN Terry Spector Franklin, TN
10 A 3 Jim Foster Birmingham, AL Larry Sealy Huntsville, AL
10 B 1 Mariette Maroun Monroe, LA Youssef Dib Monroe, LA
10 B 2 Blake Sanders Jonesboro, AR Lelvin Crowe Cordova, TN
10 B 3 Nelson Daigle Metairie, LA Wayne Weisler New Orleans, LA
10 C 1 Douglas Riley Vestavia Hls, AL Sheryl Riley Vestavia Hls, AL
10 C 2 Sarah Ellison Jonesboro, AR Bill Cox Jonesboro, AR
10 C 3 Lisa Harris Memphis, TN Paula Ann Grabon Collierville, TN
10 C 4 Ralph Vogel Little Rock, AR Andrew Collins Roland, AR
11 A 1 Peter Whipple Mason, OH Ryan Schultz Dayton, OH
11 A 2 John Hinton Greenwood, IN Bob Lyon Indianapolis, IN
11 A 3 Norman Coombs Brookville, IN Larry Klein Cincinnati, OH
11 B 1 John Clark Toronto, ON Henjin Chi Terre Haute, IN
11 B 2 Michael Gladfelter Columbus, OH Mary Jane Gladfelter Columbus, OH
11 B 3 Romeo Bodrogi-Podoaba Taylor Mill, KY Michael Lipp Trenton, OH
11 C 1 Frank Bowen Charlestown, IN David Couch Charlestown, IN
11 C 2 Daniel Koppenhafer Mason, OH Patrick Hoffman Cincinnati, OH
11 C 3 Jane Witherspoon Worthington, OH Patricia Jones Carmel, IN
12 A 1 Suzanne Stevenson Bloomfield, MI Lynne Schaeffer W Bloomfield, MI
12 A 2 Edward White Grand Blanc, MI Martin Hirschman Southfield, MI
12 A 3 Mark Bendure Grosse Pointe, MI Joe Chiesa Oak Park, MI
12 B 1 Xingyu Zhang Ypsilanti, MI Ching-Po Wang Troy, MI
12 B 2 Chris Wiggins Bloomfield, MI William Landrum Detroit, MI
12 B 3 Jonathan Fleischman Bloomfield, MI Zachary Wasserman Farmington Hls, MI
12 C 1 Robert Keppner Ludington, MI Patricia Keppner Ludington, MI
12 C 2 Glenna Castagna Muskegon, MI Michael Castagna Muskegon, MI
12 C 3 Gail Wells Apple Hill, ON Diana Mastri Benton Harbor, MI
13 A 1 Claude Vogel Chicago, IL George Jacobs Hinsdale, IL
13 A 2 Dick Bruno des Plaines, IL Robert Gardner Glenview, IL
13 A 3 Jack Oest Chicago, IL Nikolay Demirev Arlington Hts, IL
13 B 1 Wieslaw Kalita Woodridge, IL Romauld Mindak Elmwood Park, IL
13 B 2 Elizabeth Wachowicz Buffalo Grove, IL Zenon Wachowicz Buffalo Grove, IL
13 B 3 Stainslaw Kolesnik Elmwood Park, IL James Hudson Charleston, SC
13 C 1 Ginny Dimond Elmhurst, IL Mike Dimond Elmhurst, IL
13 C 2 Jerome Scholle Chicago, IL Neel French Chicago, IL
13 C 3 Sharon May Waukesha, WI Dianne Kiehl Muskego, WI
14 A 1 Phil Schwarz Lakeville, MN Judy Schwarz Lakeville, MN
14 A 2 Richard Newell West Des Moines, IA Douglas Stark Des Moines, IA
14 A 3 Bud Stowe Clive, IA Charlene Hendryx Ankeny, IA
14 B 1 Jake Olson St Anthony, MN Jeffrey Olson Blaine, MN
14 B 2 Andrew Clements La Vista, NE Jonathan Cohn Elknorn, NE
14 B 3 Joanne Skunberg Sioux Falls, SD Robin Wasko Sioux Falls, SD
14 C 1 Barbara Schipper Ankeny, IA Mark Beckwith Johnston, IA
14 C 2 Betty Torgerson Urbandale, IA Kristin Welter Urbandale, IA
15 A 1 Ron Ashbacher Lead Hill, AR Stephen Stewart Pittsboro, NC
15 A 2 Richard Bender Springfield, MO Jon Nance Springfield, MO
15 A 3 Ned Hager Tulsa, OK B. Marshall Tulsa, OK
15 B 1 Keith Smith Lees Summit, MO Allen Rew Independence, MO
15 B 2 Sitaraman Sathiamoorth Olathe, KS Krishna Saha Overland Park, KS
15 B 3 Jim Stewart Dallas, TX Polly Schoning Manhattan, KS
15 C 1 Michael Kelly Topeka, KS Nancy Huck Hale, MI
15 C 2 Margaret Francel Wichita, KS Jane Hagemann Wichita, KS
15 C 3 Evelyn Kendall Claremore, OK Richard Ward Bradenton, FL
16 A 1 Greg Hinze San Antonio, TX Nagy Kamel Plano, TX
16 A 2 Jack Lacy Lago Vista, TX Tom Breed Kingwood, TX
16 A 3 Kimmel Jones Euless, TX Hugh Hillaker Grand Prairie, TX
16 B 1 Phillip Jaeger Austin, TX Thomas Hackenberg Round Rock, TX
16 B 2 Michael Estep Hurst, TX Barbara Estep Hurst, TX
16 B 3 Eric Goff Austin, TX Neil Cohen Austin, TX
16 B 4 Ariel Leibovitz Houston, TX Stephen Reichek Houston, TX
16 C 1 Courtney Coffman The Woodlands, TX David Morris Cincinnati, OH
16 C 2 Charles Wobbeking Southlake, TX Edward Wang Plano, TX
16 C 3 Beverly Linskey Houston, TX Jean Moritz Houston, TX
17 A 1 Joe Harris Albuquerque, NM Cindy Harris Albuquerque, NM
17 A 2 Jerry Gaer Scottsdale, AZ Ed Lucas III Tempe, AZ
17 A 3 Audrius Mizeikis Scottsdale, AZ Edwin Katten Cave Creek, AZ
17 B 1 Mark Steele Albuquerque, NM Mark Johnson Silver City, NM
17 B 2 Kathy Bergman Goodyear, AZ Enid Bross Goodyear, AZ
17 C 1 Eric Singer Tucson, AZ Susan Singer Tucson, AZ
17 C 2 Judy St. Arnold Scottsdale, AZ Brenda Huff Phoenix, AZ
18 A 1 Don Shatilla Saskatoon, SK Mark Churchman Saskatoon, SK
18 A 2 Kaz Walewski Edmonton, AB Andrew Proczkowski Edmonton, AB
18 A 3 Gary Johannsson Regina, SK Barry Harper Regina, SK
18 B 1 Dave Adelman Calgary, AB Nazir Ahmad Red Deer, AB
18 B 2 Marilyn Haggins Calgary, AB Murray Haggins Calgary, AB
19 A 1 James Wu Surrey, BC William Ge Burnaby, BC
19 A 2 June Pocock New Westminster, BC Michael Yuen Vancouver, BC
19 A 3 James Lenobel West Vancouver, BC Bryan Maksymetz Vancouver, BC
19 B 1 Mike Christensen Red Deer, AB Michael Ring Bothell, WA
19 B 2 Adam Ruprecht Seattle, WA Cristal Nell Redmond, WA
19 C 1 Thomas Brown Seattle, WA Monty Gray Seattle, WA
19 C 2 Sean Sutherland Vancouver, BC Kory Stevens Vancouver, BC
19 C 3 Dave Drischell Seattle, WA Matt Schafer Seattle, WA
20 A 1 Marc Zwerling Portland, OR Mark Tolliver Portland, OR
20 A 2 Richard Carle Medford, MA Mark Bennett Honolulu, HI
20 A 3 Connie Coquillette Vancouver, WA Sherwin Moscow Vancouver, WA
20 B 1 Ian Milligan Corvallis, OR Mary Alice Seville Corvallis, OR
20 B 2 David Rosenstein Portland, OR Ray Robert Portland, OR
20 B 3 Bob Wierman Anderson, CA July Ratley Redding, CA
20 C 1 Mark Rowe Philomath, OR Stan Blascow Philomath, OR
20 C 2 Constance Cleaton Portland, OR Melvin Ellis Portland, OR
20 C 3 Roy Grice Boise, ID Larry Chase Boise, ID
21 A 1 Li-Chung Chen Cupertino, CA Ari Greenberg Menlo Park, CA
21 A 2 Mark Moss Piedmont, CA Robert Thomson San Rafael, CA
21 A 3 Bill Heid Pacifica, CA Bruce Tuttle Berkeley, CA
21 B 1 Qiang Zhang Mountain House, CA Ethan Yi Liu Fremont, CA
21 B 2 David Neuman San Francisco, CA Michael Bodell Santa Clara, CA
21 B 3 Jeff Hack San Jose, CA Paul Nelson Highland Ranch, CO
21 C 1 Jonni Faircrest Soquel, CA Richard Hill San Diego, CA
21 C 2 Judith Remmers Modesto, CA Connie Arnold Modesto, CA
21 C 3 Luen-Jyh Luo Milpitas, CA Tsao-Tung Tsai Cupertino, CA
22 A 1 Mark Itabashi Murrieta, CA Chris Larsen Laguna Woods, CA
22 A 2 Alexander Kolesnik Ventura, CA Phil Clayton Huntington Bch, CA
22 A 3 Subba Ravipudi Downey, CA Ron Lien Brea, CA
22 B 1 Oliver Yildiz Irvine, CA M. Hanefi Erten Norwalk, CA
22 B 2 Steven Jackson Laguna Niguel, CA Yann Jackson Laguna Niguel, CA
22 B 3 Joan Kaye Corona Del Mar, CA Renee Alpert Orange, CA
22 C 1 Sue Krause Costa Mesa, CA Nobuo Ogura Irvine, CA
22 C 2 Neil Chua Chula Vista, CA Winston Chang Irvine, CA
22 C 3 Jim Brauer Laguna Woods, CA Steve Johnson Henderson, NV
23 A 1 Edward Piken Pls Vrds Pnsl, CA Viktor Anikovich Los Angeles, CA
23 A 2 Ellen Kent Marina Del Rey, CA Robert Kent Marina Del Rey, CA
23 A 3 David Kempe Los Angeles, CA Matt Klimesh Pasadena, CA
23 B 1 Robert Shore Los Angeles, CA Bruce Altshuler Los Angeles, CA
23 B 2 Neil Kleiner San Pedro, CA Om Chokriwala Sherman Oaks, CA
23 B 3 Yehudit Hasin-Brumshten Los Angeles, CA Carol Frank Santa Rosa Bch, FL
23 C 1 Frederick Upton Van Nuys, CA Stephen Woelfer West Hills, CA
23 C 2 Eric Chenteh Tang Cerritos, CA Jeff Lang San Marino, CA
23 C 3 Joerg Rottenbacher Arcadia, CA Andrew Rottenbacher South Pasadena, CA
24 A 1 Jared Lilienstein New York, NY Michael Polowan New York, NY
24 A 2 Brian Glubok New York, NY R. Jay Becker New York, NY
24 A 3 David Gurvich New York, NY Ron Haack New York, NY
24 B 1 Randall Rubinstein Brooklyn, NY Jess Jurkovic New York, NY
24 B 2 Lindsey Weinger New York, NY Robert Barrington New York, NY
24 B 3 Stanley Hoffman Brooklyn, NY Andrew Hoffman Holmdel, NJ
24 C 1 Cal Rafuse Stony Brook, NY Mark Blanchard Bay Shore, NY
24 C 2 Tori Dauphinot New York, NY Kiendl Gordon New York, NY
25 A 1 Alan Applebaum Brookline, MA Walter Lee Sudbury, MA
25 A 2 Mark Aquino Jamaica Plain, MA Norman Humer Andover, MA
25 A 3 Douglas Doub W Hartford, CT Franklin Merblum Bloomfield, CT
25 B 1 Susan Smith Omaha, NE Michael Smith Chubbuck, ID
25 B 2 Alice Hummel Cheshire, CT Joyce Calcagnini Branford, CT
25 B 3 Michael Tallent Groton, MA Lance Ribeiro Hampstead, NH
25 C 1 Akhil Ketkar Boston, MA Neil Kreuzer Brighton, MA
25 C 2 Richard Tracy Sharon, VT Nora Miller Grantham, NH